Zpět

Ivana

40 let

1 500 Kč

vybráno

1 500 Kč

cíl

Paní Ivana vyrůstala v dětském domově, je na světě úplně sama.  Kvůli mentálnímu postižení má z mládí přiznaný invalidní důchod, přesto se ale stále snaží dle svých možností být užitečná a pracovat.  I tak jsou její příjmy nevelké.  Vzhledem k tomu, že nemá žádné rodinné zázemí, po propuštění z dětského domova několik let živořila bez přístřeší či na různých ubytovnách, často se pro svou důvěřivost stávala obětí podvodníků. Nedávno se jí konečně podařilo získat od MHMP sociální byt, kde se může cítit bezpečně, a je proto velmi šťastná.  Poprvé v životě má svůj domov, kterého si nesmírně váží a s láskou o něj vzorně pečuje.
Paní Ivana darem dostala zachovalý nábytek, aby si byt měla alespoň částečně čím zařídit, neměla ho však jak přestěhovat. Zaplatit stěhovací firmu bylo nad její finanční možnosti.  Díky daru Nadačního fondu Dvojka srdcem však tyto náklady mohly být uhrazeny.
Stěhování provedla sociální firma Nábytková farma z Kralup, která již několik let velmi úspěšně poskytuje rehabilitaci a možnost reintegrace mladým lidem po ukončení léčby ze závislosti.  Jedná se o nesmírně prospěšnou činnost, jejímž podpořením se nadačnímu fondu podařilo udělat dva dobré skutky najednou.

Komu můžete pomoci

0 Kč

17 182 Kč

Emília , 57 let

Emíliu postihla těžká mozková příhoda. Bez odlehčovací služby se neodejde.

7 500 Kč

22 870 Kč

Emilie, 71 let

Paní Emilii vždy bavilo pomáhat. Pojďme jednou pomoci my jí.